kovacic2_950

15. maj je tudi dan slovenske vojske. Praznujemo ga v spomin začetek usposabljanja prvih nabornikov, ki so 15. maja leta 1991 prispeli na služenje vojaškega roka v teritorialno obrambo Republike Slovenije - v tedanji 510. učni centru na Igu pri Ljubljani in 710. učni center v Pekrah. Začetek usposabljanja nabornikov je bil eden od temeljnih pogojev za izgradnjo in razvoj Slovenske vojske. V zvezi s Slovensko vojsko je predsednik vlade Janez Janša med drugim povedal: »Leta 1993, po uradnem delu obiska slovenske delegacije pri oboroženih silah Češke mi je načelnik češke armade pri večerji med drugim dejal da ima »Slovenska vojska nekaj, česar marsikatera druga ne bo imela nikoli, namreč, izkazala se je v trenutkih, ko sta jo njen narod in njena domovina najbolj potrebovala, s čimer si je pridobila in pozneje ohranila čast, ki je pomenila neprecenljiv kapital za njen razvoj v prihodnosti.«

produkcija: i-resitve.net