kovacic2_950

Zgodovinsko društvo

dr. Franca Kovačiča Maribor
 
vabi
na redno mesečno predavanje
 
Politični subjekti in osamosvojitev Slovenije 1989-1992
 
Predavala bo
dr. Rosvita PESEK

 

Dr. Rosvita Pesek, znana novinarka, voditeljica večerne informativne oddaje ODMEVI na RTV Slovenija in doktorica zgodovinskih znanosti, je odlična poznavalka dogodkov ob osamosvojitvi Slovenije.

V predavanju bo osvetlila pot Slovencev do lastne državnosti in predstavila temeljne procese, ki so pripeljali do slovenske osamosvojitve in njenega mednarodnega priznanja. Začela bo pri prvih zamislih v 80-ih letih, pri demokratizaciji političnega sistema in volitvah, glavnino njenega predavanja pa predstavlja čas od pomladi 1990, ko se je konstituirala nova skupščinska in izvršna oblast, pa do konca leta 1991, ko je Republika Slovenija dobila prva pomembnejša mednarodna priznanja. Temeljno gradivo za predavanje so magnetogrami skupščinskih zasedanj, saj je takratna skupščina sprejela vse najpomembnejše osamosvojitvene dokumente, in posnetki oddaj Televizije Slovenija.

 

 

KDAJ: Sreda, 28. maj 2008 ob , ob 18 uri
KJE: razstavišče Archivum, Pokrajinski arhiv Maribor, Glavni trg 7.

 

produkcija: i-resitve.net